Sztuczne drzewka wkraczają na salony

20 lutego 2019

Trend na zielone wnętrza, nie tylko domowe, ale również biura i powierzchnie komercyjne z naturalnymi akcentami zatacza coraz szersze kręgi. W jeden z najpopularniejszych motywów botanicznych w stylu „urban jungle” doskonale wpisują się sztuczne drzewka. Hurtownia kwiatów sztucznych Bomm jako jeden z niewielu importerów w Polsce posiada szeroką ofertę sztucznych drzew, które w swoim wyglądzie są praktycznie nie do odróżnienia od swoich żywych odpowiedników.


W ramach poszerzania asortymentu sztucznych drzew jeszcze przed wakacjami w naszym showroomie w Lubiczowie otworzymy wystawę poświęconą aranżacji różnorodnych przestrzeni właśnie sztucznymi drzewkami – każdy odwiedzający będzie miał szansę na własne oczy zobaczyć potencjał drzemiący w dekoracji wnętrz tymi niezwykłymi roślinami.


Sztuczne drzewa cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Dekoratorzy wnętrz coraz chętniej sięgają po nie jako element wystroju różnych przestrzeni. Są wygodną alternatywą dla naturalnych dekoracji. Nie wymagają żadnych czynności pielęgnacyjnych, a otoczenie w żaden sposób nie wpływa na ich jakość czy wzrost. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach, gdzie umieszczenie żywych okazów mogłoby się okazać kłopotliwe lub panujące w obiektach warunki mogłyby niekorzystnie wpływać na wygląd roślin. Nowoczesne sztuczne drzewka są również niezwykle autentyczne. Ich niekwestionowaną zaletą jest to, że… nie rosną. Raz wkomponowane w dane wnętrze mogą służyć za jego ozdobę florystyczną przez lata. Ponadto, ich kwiatami można cieszyć oczy cały rok, a nie tylko przez wybrane ciepłe miesiące. Wiernie oddany wygląd sztucznego drzewka, w zależności od gatunku, nada pomieszczeniom odpowiednio leśnego lub egzotycznego charakteru.