BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Sztuczna palma: jak ją wykorzystać do aranżacji wnętrz i ogrodów?

Sztuczna palma: jak ją wykorzystać do aranżacji wnętrz i ogrodów?

7 lipca 2022

Sztuczna palma: jak ją wykorzystać do aranżacji wnętrz i ogrodów?

Palmy to wyjątkowe okazy, które kojarzone są głównie z ciepłymi krajami, delikatnym wiatrem, upalnym słońcem i wakacjami. Nie bez powodu to właśnie te rośliny chcemy mieć w swoim bliskim otoczeniu, aby czuć te wszystkie bodźce lub chociaż móc sobie je wyobrazić. W naturze palma to wysoka, charakterystyczna roślina o pniu zwanym kłodziną. Istnieje mnóstwo jej odmian, jednak najczęściej spotykanym okazem jest palma daktylowa.

Schowaj się pod palmą

Palma o pokaźnych rozmiarach daje schronienie w upalne dni. Jednak klimat w Polsce rzadko bywa tropikalny, dlaczego więc decydujemy się na takie drzewo w swoim otoczeniu? Przede wszystkim palma kojarzy się z prestiżem, bogactwem i nowoczesnością. Znamy to przede wszystkim z amerykańskich seriali, gdzie największe gwiazdy kina przejeżdżają ulicami Los Angeles, aby dotrzeć do wielkiego napisu HOLLYWOOD i tam właśnie mijają setki wysokich palm. Kojarzą się one także z krajami egzotycznymi jak Tajlandia, Malezja czy Tanzania. Na tamtejszych plażach występuje mnóstwo gatunków, o których mowa. To właśnie na myśl przywodzi nam palma w Polsce.

Palma w moim domu

Klimat panujący w Polsce nie sprzyja rozwojowi naturalnych, ogromnych palm, dlatego radzimy sobie jak możemy. Najczęściej sięgamy po palmy w donicach, które mają różne rozmiary, ale nie są to zazwyczaj kilkumetrowe rośliny. Jesteśmy w stanie utrzymać je przy życiu i zapewnić optymalne warunki do rozwoju. Palmy we wnętrzach wprowadzają mnóstwo świeżości i nowoczesności. Zaledwie mała palma potrafi odmienić klimat całego wnętrza. Rośliny w donicach stawiamy także w polskich ogrodach, ale tylko te, które są mrozoodporne. Często okazuje się, że zakupiona roślina wystarcza na jeden sezon, bo nie jesteśmy w stanie zapewnić jej minimalnych, wymaganych warunków. Istnieje jednak możliwości posiadania pięknej rośliny przez cały rok - sztuczne palmy, jak żywe. Nowoczesny rynek sztucznej roślinności zdominowany został przez okazałe drzewka, które do złudzenia przypominają swoje organicznie odpowiedniki. W tej grupie także znalazły się palmy, które mogą osiągać nawet kilka metrów. Takie rozwiązanie jest nie tylko banalnie proste w utrzymaniu, ale i wygląda naprawdę efektownie. W takim przypadku nie ma większej różnicy, czy nasza sztuczna palma stanie w salonie, czy ogrodzie - będzie wyglądać świetnie przez cały rok.

Urban jungle - jesteśmy na tak!

W świecie florystyki na popularności zyskuje styl urban jungle, czyli mnóstwo zieleni w środku miasta. Kochamy otaczać się pięknymi roślinami, więc nic dziwnego, że mamy ochotę przenieść dżunglę do własnych czterech kątów. Idealnym rozwiązaniem są wtedy właśnie sztuczne rośliny. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat pielęgnacji roślin, czy chociażby ich łączenia, to sztuczne okazy będą w sam raz.

Palmy to niezwykle efektowne rośliny, które tworzą niepodważalny klimat. Zarówno te żywe, jak i te sztuczne są naprawdę piękne i warto posiadać je w swoim otoczeniu.