BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Ciekawe dodatki florystyczne - postaw na oryginalność

Ciekawe dodatki florystyczne

7 lipca 2022

Ciekawe dodatki florystyczne - postaw na oryginalność

Zmieniające się trendy, nowoczesne rozwiązania, nietuzinkowe kompozycje i wychodzenie poza wszelkie schematy - to wszystko dotyczy także branży florystycznej. Moda wciąż pędzi do przodu, ale ogromnie lubi czerpać z natury. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was najlepsze dodatki florystyczne, których nie może zabraknąć w Waszych wnętrzach.

Halo - dżungla w moim domu!

Ludzie z natury uwielbiają otaczać się roślinami, szczególnie zielonymi. To one napędzają do życia, motywują, dają ukojenie i jednocześnie inspirują do działania. Bliskość z roślinami daje poczucie bezpieczeństwa, które w XXI wieku jest niezmiernie ważne. Często rośliny wyrażają więcej niż słowa - rozmawiamy z nimi, troszczymy o nie i choć najczęściej jednak zapominamy, to tylko na chwilę, aby znowu zbliżyć się do ich piękna. Urban jungle to styl, który bez wątpienia jest najbliżej natury. To dżungla w mieście, we własnych czterech kątach, która stanowi schron i miejsce do odpoczynku, po męczącym dniu i gonieniem za niczym.

Roślinami, które najlepiej wpiszą się w ten styl będą paprocie, monstery, palmy, fikusy, filodendrony, trzykrotki, begonie, kalatee i wiele, wiele więcej. Duże, małe czy średniej wielkości, nie ma to większego znaczenia. Ideą jest po prostu otaczanie się naturą. Co jeśli jednak nie jesteśmy w stanie opanować wszystkich okazów na raz? Wtedy warto sięgnąć po sztuczne rośliny, które są w pełni bezpieczne i nie wymagają zaawansowanej pielęgnacji. Sztuczna paproć, fikus czy nawet storczyk, wszystkie nowoczesne okazy wyglądają jak wierna kopia organicznego odpowiednika.

Ciekawe dodatki

Roślinne i kwiatowe dodatki nie muszą być nudne. Nie zawsze musimy zestawiać je z innymi roślinami. Pięknie prezentują się także jako ozdoba sama w sobie lub na przykład ozdoba do kamyków lub świec. W tym przypadku również warto sięgnąć po zamienniki dla żywych okazów, ponieważ będą one dużo bardziej trwałe. Dla przykładu - sztuczny mech, wygląda jak prawdziwy, a wytrzyma z pewnością nie jeden sezon i nie jedną dekorację. Inne propozycje to dekoracyjna kora drzewa, zielone maty lub roślinne, bądź kwiatowe gałązki.

Florystyczny akcent

Florystyczne dodatki powinny być zawsze najwyższej jakości, aby móc cieszyć się nimi przez naprawdę długi czas. Artykuły dekoracyjne doskonale komponują się ze sztucznymi bukietami, gałązkami i kwiatami. Żadna kompozycja kwiatowa nie obędzie się bez ozdób florystycznych, które nadadzą jej unikalny charakter. Aby móc pochwalić się oryginalnymi dekoracjami warto wykonać je samodzielnie.