BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Dekoracje ze sztucznych kwiatów jak żywe

Dekoracje ze sztucznych kwiatów

4 sierpnia 2018

W branży florystycznej rośnie sprzedaż sztucznych kwiatów i dodatków. Skąd ten wzrost? Producenci zaczęli zwracać większą uwagę na dostępność asortymentu o wysokiej jakości, a do tego przestali się obawiać eksperymentowania z formą i kolorami w kompozycjach. Klienci docenili wszechstronność aranżacji, które zaczęły pojawiać się w ofertach producentów. Jeszcze niedawno kwiaty sztuczne (sztuczne róże, sztuczne tulipany, storczyki, hortensje) nie cieszyły się renomą wśród kupujących. Ich nikła obecność w rynkowych statystykach sprzedaży nie zachęcała do zmian wśród samych producentów, którzy woleli skupić się na ofertach związanych z roślinami żywymi. Taki stan rzeczy powodował efekt zamkniętego koła – brak popytu nie zachęcał do zwrócenia uwagi na jakość. Nawet niedoświadczony klient z łatwością poznawał, że kwiat nie jest naturalnym. Słaba jakość i mała sprzedaż obecnie są już tylko wspomnieniem.

Sztuczne kwiaty potrafią być naprawdę piękne!

Za wzrost w słupkach sprzedaży odpowiada coraz mniejsza granica między żywym a sztucznym kwiatem. Klienci docenili zwrot ku jakości, jaki wykonali producenci i dystrybutorzy. Najlepsi w branży florystycznej dostarczają produkty, które do złudzenia przypominają naturalne rośliny. Jednak nawet najlepiej odwzorowana flora nie stałaby się tak popularnym wyborem wśród kupujących, gdyby nie szeroki asortyment oferowany przez dystrybutorów. Klient może zdecydować się nie tylko na klasyczny bukiet z tulipanów lub storczyka, ale też postawić na egzotykę w dodatkach. Estetyka w kompozycjach złożonych z kwiatów sztucznych to zaleta podstawowa, ale równie ważną przewagą nad roślinami żywymi jest ich odporność na czas. Sztuczna roślina pozostaje atrakcyjna na zawsze. Nie straszne jej są kaprysy pogodowe i brak delikatności w transporcie.

Sztuczne odpowiedniki żywych roślin od dawna cenią sobie kreatorzy wnętrz i twórcy kompozycji. Wszystko dzięki łatwości w formowaniu. Swoboda w aranżowaniu pozwala tworzyć niecodzienne kształty, obok których żaden z klientów nie przejdzie obojętnie. Wszystkie zalety sprawiają, że popularność sztucznych kwiatów utrzymuje się na poziomie nienotowanym od lat. Producenci i dystrybutorzy w swoich materiałach promocyjnych zaczęli coraz odważniej stawiać na ekspozycje, które dawniej składały się tylko z naturalnych okazów. Niższa cena przy jednoczesnym zachowaniu jakości w aranżacji stała się możliwa właśnie poprzez wykorzystanie sztucznych kwiatów.

Moda na sztuczne piękno!

Gotowe kompozycje ze sztucznych kwiatów sprawdzą się w każdym otoczeniu, niezależnie od przyjętego stylu. Odpowiednio dobrany asortyment może stać się stylowym uzupełnieniem wnętrz bardziej tradycyjnych, czy zgodnych z nowoczesnymi trendami – do domów, biur, punktów usługowych. W swojej ofecie posadamy również ozdoby wielkanoce hurtownia Bomm.