BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Ekskluzywne kwiaty sztuczne – jak je łączyć?

25 maja 2022

Ekskluzywne kwiaty sztuczne – jak je łączyć?

Ekskluzywne sztuczne kwiaty ozdobne zawitały już praktycznie do każdego zakątka życia człowieka. Mamy je w domach, spotykamy w restauracjach, hotelach czy kawiarniach, decydujemy się na nie w biurach, zdobimy nimi groby najbliższych i wiele, wiele innych. Dlaczego są tak popularne? Zawdzięczają to, przede wszystkim swoim cechom charakterystycznym to znaczy – trwałości i odporności na uszkodzenia, a także nieskazitelnemu i naturalnemu wyglądowi. Nowoczesne rośliny swój sukces zawdzięczają także nowoczesnym technologiom i materiałom najwyższej jakości, które wspólnie zapewniają uzyskanie idealnego produktu. Sztuczne rośliny jak żywe – to ich największa zaleta.

Ogromnym plusem i zaletą, szczególnie w branży florystycznej, jest ich uniwersalność i łatwość w komponowaniu. Żywe rośliny nie zawsze ze sobą współgrają i bywa, że nie mogą być razem zestawiane. Sztuczne kwiaty wyglądające jak żywe dają nam nieograniczone możliwości. Istnieją jednak podstawowe zasady, którymi warto się kierować, bez względu na to, czy pracujemy ze sztucznymi, czy żywymi roślinami.

Niezwykle istotna w komponowaniu bukietów, wieńców czy innych ozdób, jest kolorystyka. Warto zachować harmonię i dobierać kolory w taki sposób, aby ze sobą współgrały. Wybierając kolory poszczególnych kwiatów do kompozycji, warto wcześniej poznać także ich symbolikę. Abstrahując – zestawione razem odcienie jednego koloru stanowią ład i po prostu dobrze wyglądają. Świetnym rozwiązaniem jest stosowanie różnych gatunków kwiatów, ale w jednym kolorze i najlepiej zbliżonym odcieniu. Różnorodność budowy kwiatostanów czy odcienie liści sprawią, że całość się nie zleje, wręcz przeciwnie będzie to wyglądać na przemyślaną i doprecyzowaną dekorację.

Dla osób, które nie są przekonane do jednego, stonowanego koloru, mamy inne rozwiązanie – mocny akcent i zestawienie trzech kolorów lub par, najlepiej kolorów mocno kontrastujących ze sobą, takich jak: żółty, czerwony, niebieski lub może pomarańcz, zieleń i fiolet. Często stosowanym rozwiązaniem jest dobieranie kolorów kwiatów do barw danego wnętrza. Jasne, przestronne pomieszczenia lubią jasne, stonowane kolory lub charakterystyczne, mocne akcenty. Małe i ciemne pomieszczenia zazwyczaj potrzebują odpowiadających sobie kolorów lub lekkiego rozjaśnienia. Warto dobierać wtedy kolory tak, aby się nie gryzły.

Kolejną istotną kwestią, podczas tworzenia kompozycji, o której warto pamiętać, jest odpowiednie dobieranie rozmiarów kwiatów. Nie warto łączyć ze sobą dużych główek róż i peoni o podobnej wielkości, ponieważ może to wyglądać nieco chaotycznie. Idealnym rozwiązaniem będzie dobranie średniej wielkości główek peoni i do tego na przykład dużo mniejsze główki róż. Do dużych kwiatostanów pasują także drobne rośliny takie jak na przykład gipsówka lub mała chryzantemka.

Ważna także jest ilość wykorzystanych roślin – duże kwiaty lepiej wyglądają, gdy jest ich mniej. Natomiast drobne kwiatostany dużo ładniej prezentują się w większej ilości. Czasami kompozycja będzie posiadać tylko jeden kwiatostan, ale za to bardzo okazały, zaledwie z niewielką ilością zielonych dodatków. Wszystko musi być odpowiednio wywarzone, ale przede wszystkim także spełniać nasze oczekiwania.

Łącząc ze sobą kwiaty i tworząc kompozycje, warto na początku określić ich kształt – na przykład kulisty, stożek lub prostokąt. Bazując na tym kształcie, możemy odpowiednio dobrać gatunki, wielkości oraz kolory kwiatów. Ważnym elementem kompozycji są także dodatki florystyczne, na przykład gałązki, wstążki, koraliki lub inne elementy, które podkreślają urok kompozycji. Sztuczne kwiaty do dekoracji, do pokrycia nieestetycznych elementów, do podarowania bliskiej osobie – sam zdecyduj, jak je wykorzystasz. Sztuczne kwiaty jak żywe to najlepszy wybór do przestrzeni domowych, jak i komercyjnych.