BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Flowerbox ze sztucznych róż

Flowerbox ze sztucznych róż

20 lipca 2022

Flowerbox ze sztucznych róż

Sztuczne kwiaty wiodą prym w branży florystycznej. Do pewnego czasu kojarzone głównie były z czasami PRL, kiczem i wątpliwą jakością. Obecnie, nowoczesne sztuczne kwiaty, to produkt idealny, który do złudzenia przypomina swój organiczny odpowiednik. Dostępne na rynku sztuczne okazy mają mnóstwo zalet, ale największymi są trwałość i odporność na uszkodzenia. Dodatkowo takie kwiaty nie wymagają zaawansowanych czynności pielęgnacyjnych, to znaczy, że nie trzeba ich podlewać, podcinać, przesadzać, ani wystawiać na słońce. Sztuczne rośliny są całkowicie bezproblemowe w utrzymaniu. To idealne rozwiązanie dla osób, którym brakuje czasu na doglądanie żywych okazów lub po prostu nie mają odpowiednich do tego warunków. Jednymi z najbardziej docenianych, sztucznych okazów, są ozdobne róże. Te wyjątkowe kwiaty mają wielu sprzymierzeńców i wykorzystywane są także przez specjalistów z branży florystycznej, ślubnej czy eventowej. Dostępne na rynku sztuczne róże występują w wielu wariantach, różnorodnej kolorystyce i wielu rozmiarach, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Kompozycje ze sztucznych róż ja

Floryści uwielbiają zabawę sztucznymi kwiatami, a kompozycje z nich wykonane wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Dodatkowo są one bardzo plastyczne, a gałązki wykonane ze specjalnego materiału wyginają się w dowolny sposób, aby jeszcze bardziej przypominały żywy okaz. Róże pasują do wszelkich kompozycji: ślubnych, okolicznościowych, domowych, biurowych, a nawet funeralnych. Bez większego problemu dobierzemy do nich także roślinne dodatki, ponieważ ze wszystkim wyglądają świetnie, np. róża z gipsówką, eukaliptusem, palmą, a nawet iglastymi gałązkami. Jedyne co nas ogranicza, podczas wybierania kompozycji, to wyobraźnia. Sztuczna róża jak prawdziwa to podstawa kompozycji kwiaty te, dostępne są pod różną postacią, np. jako pojedyncze gałązki, główki kwiatowe, gotowe bukietu lub dekoracyjne girlandy.

Różany flowerbox – wykonaj go samodzienie!

Dla wszystkich miłośników robótek domowych, przychodzimy z tutorialem, który krok po kroku opisze, jak samodzielnie wykonać różany flowerbox. Jest to nic innego jak kwiatowa kompozycja w dekoracyjnym pudełku. Wybierając sztuczne rośliny nie musimy martwić się o nawodnienie kwiatów, dlatego mamy tutaj dowolność w wyborze roślinnych dodatków.

Po pierwsze przygotuj niezbędne produkty i przedmioty. Potrzebne będą nożyczki, klej, najlepiej taki w pistolecie, na gorąco, ozdobna wstążka w wybranym kolorze, dekoracyjne pudełko w odpowiednim rozmiarze, no i oczywiście wybrane rośliny: róże, mogą być w kilku rozmiarach, zielone dodatki, np. eukaliptus, gipsówkę lub iglaste gałązki. Można skusić się także na inne kwiaty, np. niewielkie główki goździków lub chryzantem. Niezbędna będzie także gąbka florystyczna do sztucznych kwiatów.

Na początku do pudełka wkładamy dociętą odpowiednio gąbkę florystyczną. W pudełku, o góry, powinno zostać minimum 2-3 cm wolnej przestrzeni. Gąbka powinna być włożona ciasno, aby zapobiec przesuwaniu się kompozycji. W wyobraźni, warto ułożyć sobie wcześniej pomysł na kompozycje. Zabieramy się następnie za uzupełnianie gąbki zielonymi dodatkami. Wsadzamy je głęboko do gąbki i tworzymy bazę kompozycji. Następnie wkładamy pojedyncze główki róż i innych, wybranych kwiatów. Każdy z elementów można dodatkowo potraktować klejem na gorąco, aby mieć pewność, że całość będzie stabilna. Gdy kompozycja będzie gotowa, pudełko przewiązujemy dekoracyjną wstążką i gotowe. Na koniec możemy dodać florystyczne dodatki, jak na przykład serduszka lub ptaszki na piku. I gotowe, własnoręcznie wykonana kompozycja – flowerbox.