BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

JAKIE SZTUCZNE KWIATY DO TWOJEJ KWIACIARNI?

Modne kwiaty

17 marca 2020

Okres letni to przede wszystkim czas, w którym zachwyca mnogość żywych kwiatów i roślin. Promienne kolory, przepiękne kształty i szeroki wybór gatunków kuszą zarówno florystów, jak i dekoratorów. Jak w tym okresie radzą sobie kwiaty sztuczne i czy mają szansę z taką konkurencją? W poniższym poradniku odpowiadamy na pytanie, jakie okazy wybrać do naszej kwiaciarni w sezonie letnim 2020.

Sztuczne korzenie wsparciem kwiatowych kompozycji

W okresie, kiedy królują kwiaty żywe, postawmy na korzenie. Te wysokiej jakości dodatki okażą się niezbędne przy tworzeniu wiszących kompozycji na belki pod sufitem, tarasy czy kolumny. Nowoczesne sztuczne okazy nie dają się odróżnić od swoich organicznych odpowiedników, co podkreśla ich naturalna barwa, a także dodatek mchu. Sztuczne korzenie na druciku są także niezwykle elastyczne, dzięki czemu można je z łatwością łączyć z żywymi kwiatami, tworząc niepowtarzalne formy. Powstałe z nich kompozycje przybierają dowolnie wybrane kształty, których nie tracą pomimo narażenia na niesprzyjające warunki zewnętrzne.

Ciekawym pomysłem będzie połączenie kwiatów magnolii z korzeniami owiniętymi wokół kolumny czy specjalnie w tym celu przygotowanych konstrukcji. Takie rozwiązanie wykorzystaliśmy na tegorocznych targach Special days - dekoracje i florystyka, z których wróciliśmy z nagrodą za najpiękniejsze stoisko. Zdjęcia można zobaczyć poniżej.

Kolejnym doskonałym przykładem wykorzystania korzeni jest ich łączenie z żywymi kwiatami. Całość owinięta np. wokół kolumny ukazuje piękno żywych okazów, wykorzystując stabilne korzenie sztuczne, o których formę nie trzeba się martwić.

dekoracyjny korzeńdekoracyjny korzeń

Kompozycje ze sztucznych i żywych kwiatów na ślub

Okres letni kojarzy nam się z weselem i radością - czy istnieje lepszy czas na wypowiedzenie sakramentalnego „tak”? Na weselnym stole prym wiodą kwiaty żywe - coraz bardziej powszechny staje się jednak również trend przybyły z USA łączący piękno kwiatów żywych z naturalnością i trwałością okazów sztucznych. Dlaczego warto postawić na to połączenie? Bez pachnących kwiatów żywych nie obejdzie się żadna Panna Młoda, warto jednak podkreślić ich nietrwałość i niedostępność wszystkich wymarzonych gatunków przez cały sezon ślubny. Zdecydowanie tańsze i zawsze dostępne są kwiaty sztuczne. Połączenie sztucznych i żywych okazów to mieszanka naturalnej atmosfery, pięknego zapachu i trwałości.

Plastyczne sztuczne kwiaty w pomysłowych rękach staną się doskonałym dodatkiem, a nawet podstawą ślubnych dekoracji. Kompozycje wykonane z żywych i sztucznych róż przemienią salę balową w baśniowy pałac. Fanom tradycji, zwłaszcza w sezonie upałów, zaproponujmy kompozycje z kwiatów sztucznych, odpornych na działanie wysokiej temperatury - inspiracją może stać się żyrandol z kwiatów, który przygotowaliśmy na targi Special days. Połączenie sztucznych i żywych kwiatów spośród najpopularniejszych na ślubach i weselach gatunków może zaowocować powstaniem spektakularnych form, które całkowicie odmienią atmosferę i charakter danej sali weselnej, a oryginalność w branży ślubnej jest niezwykle ceniona.

Kompozycje kwiatowe Bomm Kompozycje kwiatowe bomm

Dla odważnych panien młodych, które pragną zachować pamiątkę z tego wyjątkowego dnia na zawsze, można zaproponować bukiet z jej ulubionych sztucznych kwiatów lub - uwaga! - ślubną torebkę kwiatową, która była jednym z hitowych dodatków ślubnych w poprzednim sezonie.

Kolejnym nieodzownym elementem wystroju sali weselnej jest dekoracja wokół stołu Pary Młodej. Ciekawym pomysłem jest wykonana ze sztucznych kwiatów lub roślin ścianka - pracownia dekoratorska Bomm wykonuje wspaniałe kompozycje na indywidualne zamówienie nowożeńców. W kwiaciarni nie może zatem zabraknąć niezbędnych do wykonania ścianek sztucznych główek kwiatowych, m.in. peonii czy hortensji. Ścianka wykonana z takich okazów zachowa formę przez całą noc niezależnie od warunków atmosferycznych.

Dekoracyjne sztuczne kwiatykwiaty do ścianki ślubnejróżowa główka kwiata dekoracyjna

Nie możemy zapomnieć także o wystroju na zewnątrz sali weselnej - przepiękne kompozycje wykonane ze sztucznych kwiatów sprawdzą się nawet wtedy, kiedy zostaną narażone na silne działanie słońca, deszczu czy wiatru.

kompozycja ślubna ze storczykiemkompozycja ślubna z klematisemkompozycja ślubna sztuczne kwiaty

Sztuczne pnącza i bluszcze odpowiedzią na niesprzyjającą aurę

Kolejną propozycją do letniego asortymentu kwiaciarni są sztuczne bluszcze i pnącza. Te piękne i trwałe rośliny sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma odpowiednich warunków dla ich żywych odpowiedników. Girlandy różane pięknie prezentują się na zacienionym balkonie czy tarasie. Ogrodowe altany, w których chcemy odetchnąć w upalne dni, warto upiększyć sztucznymi pnączami, które nie potrzebują słońca czy pielęgnacji, będąc jednocześnie odpornymi na działanie wysokiej temperatury. Klientom marzącym o sielskim ogrodzie zaproponujmy zielone sztuczne bluszcze, które ozdobią zacienione ściany czy elementy architektury ogrodowej.

sztuczne różane pnączasztuczny bluszcz dekoracyjnydekoracyjne pnącza ze sztucznymi kwiatami

Modne zielone ściany

W letniej ofercie kwiaciarni nie może także zabraknąć modnych zielonych ścian. Wykonanych z zielonych mat, egzotycznych liści czy gałązek paproci - każdy znajdzie coś dla siebie. Te piękne aranżacje sprawdzą się w restauracji, domu czy przestrzeni komercyjnej. Stanowią doskonałą alternatywę dla pracochłonnych ogrodów wertykalnych. Poniżej można zobaczyć nasze pomysły na zielone ściany, jakie zaprezentowaliśmy na targach Special days 2020.

kompozycje kwiatowe od Bomm dekoracyjna ściana ze sztucznymi kwiatami od Bomm

Jak widać, sezon letni to nie tylko żywe kwiaty i rośliny - w naszej kwiaciarni nie może zabraknąć odpornych na upał okazów sztucznych. Modne staje się również łączenie kwiatów żywych i sztucznych - naszym klientom zaproponujmy zatem mieszankę obu. Wszystkie przedstawione powyżej okazy, a także wiele innych, dostępne są w naszej ofercie - zapraszamy do zakupów.

Zachęcamy również do skorzystania z usług naszej pracowni dekoratorskiej - dział florystyczny przygotuje indywidualne projekty dopasowane do Państwa potrzeb i preferencji.