BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Zaczaruj swój balkon magiczną roślinnością w letnim sezonie

Sztuczne kwiaty na balkon

16 maja 2022

Zaczaruj swój balkon magiczną roślinnością w letnim sezonie

Kiedy wiosna przyszła na dobre i zza chmur wychyla się już lato, to oznacza, że jest to idealny moment na odświeżenie domowych balkonów. Tym bardziej że istnieje świetne i sprawdzone rozwiązanie dla osób, które nie mają ręki do żywych roślin i ciężko im wyhodować trwałe i okazałe rośliny. Dla takich osób idealne będą sztuczne kwiaty na balkon, które wyglądają jak żywe!

Już jakiś czas temu w niepamięć odeszło stwierdzenie, że sztuczne kwiaty są kiczowate i wyglądają jak kawałek plastikowego dodatku do wnętrz. Nowoczesne sztuczne rośliny to artystyczne okazy, które nie tylko swoim wyglądem, ale także fakturą przypominają do złudzenia żywe kwiaty. Czemu to zawdzięczają? Przede wszystkim na rynku dostępnych jest coraz więcej nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych – nowe technologie, czyli specjalne maszyny, pozwalają uzyskać idealnie odwzorowaną kopię rośliny. Do tego należy pamiętać o odpowiednio dobranych materiałach, które również mają kluczowe znaczenie w tym przypadku. Te dwa czynniki, materiały i nowoczesne metody produkcji, pozwalają osiągnąć produkt idealny, który zastąpi żywą roślinę, na długi, długi czas.

sztuczne pelargonie na balkon

Sztuczne rośliny sprawdzą się także jako dekoracja balkonów. Są odporne na różnorodne czynniki i często zmieniającą się temperaturę czy wilgotność. Do tego nie przyciągają owadów, więc są bezpieczne dla ludzi, szczególnie małych dzieci. Polubią się z nimi alergicy oraz posiadacze zwierząt domowych. Są proste w utrzymaniu i łatwo je razem skomponować. Nie potrzeba umiejętności florystycznych, aby samodzielnie stworzyć piękną dekorację balkonu.

Jedną z naszych propozycji jest zielona trawa na balkon – można umieścić ją dekoracyjnej doniczce, na przykład imitującej beton. Zieleń ożywi balkon i sprawi, że przyjemnie będzie spędzało się na nim wolny czas. Innym, świetnym rozwiązaniem, będzie wykorzystanie sztucznych bukietów begonii – przepięknie będą wyglądały w drewnianej skrzynce, zawieszone na balustradzie balkonu. Dla miłośników zieleni mamy kolejną propozycję – sztuczne pnącza i girlandy, którymi można nie tylko ozdobić balkon i balustradę, ale mogą posłużyć także jako odgrodzenie od sąsiednich balkonów. Można je podwiesić lub tradycyjnie ułożyć jak pnącze. Sztuczne rośliny świetnie komponują się z ozdobnymi kamykami, które mogą uzupełnić kompozycję. Dla posiadaczy dużych balkonów mamy nieco większą dekorację, mianowicie sztuczne drzewka i krzewy. Takie duże rośliny wypełnią puste przestrzenie i nadadzą niezwykłego charakteru, efekt WOW gwarantowany!

Świetnym rozwiązaniem, które nawiązywać będzie do nowoczesnego stylu urban jungle, są sztuczne palmy. Właściwie wykonany okaz charakteryzuje się niezwykłą szczegółowością i naprawdę wysokim stopniem autentyczności. Sztuczna palma to piękny i naturalny akcent do każdego wnętrza, ale sprawdzi się równie dobrze jako zewnętrzna ozdoba. Naturalna zieleń liści, charakterystyczna budowa i nieregularna łodyga sprawia, że palma wygląda dokładnie tak, jak jej żywy odpowiednik. Sztuczne drzewka palmowe są świetnym zamiennikiem dla wymagających codziennej pielęgnacji, żywych roślin doniczkowych. Podobnie jak wszystkie inne sztuczne rośliny, mają mnóstwo zalet, a największą z nich jest łatwość w pielęgnacji a zaraz obok żywa kolorystyka i idealny wygląd przez cały czas.

Wystawiając sztuczne rośliny na działanie czynników zewnętrznych, musimy mieć na uwadze to, że nie wszystkie materiały się do tego nadają. Warto sprawdzić, jak roślina zachowuje się na zewnątrz i gdy tylko pojawią się oznaki niszczenia, natychmiast należy roślinę zabrać do domu. Jednak gwarantujemy, że zdecydowana większość okazów poradzi sobie z nawet najtrudniejszymi warunkami i będą zachwycać swoim wdziękiem przez bardzo długi czas.