BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Miejsce, gdzie powstają święta. Relacja z Christmasworld 2019

Relacja z targów Christmasworld 2019

31 stycznia 2019

Ktoś dawno temu powiedział, że przyszłości nie da się przewidzieć. Ta osoba najwyraźniej nigdy nie znalazła się we Frankfurcie podczas największej na świecie imprezy dla branży artykułów dekoracyjnych i ozdób świątecznych. Gdyby księżniczki z bajek znalazły się w prawdziwym świecie, to pierwsze kroki skierowałyby w stronę hal wystawienniczych na Christmasworld. To jedyne miejsce na świecie, gdzie bajkową atmosferę można zobaczyć, dotknąć, a potem... zabrać ze sobą pod postacią pomysłów i inspiracji!

Okres Bożego Narodzenia dla producentów ozdób świątecznych i sprzedawców detalicznych z branży dekoracyjnej trwa dwa razy w roku. W grudniu spędzają święta z rodziną, a już niecały miesiąc później lądują w piątym co do wielkości mieście w Niemczech. 3,119 wystawców z 68 krajów spotkało się w Frankfurcie, by szukać inspiracji, podglądać nowości, odkrywać nowe trendy i kreować zjawiska, które opanują rynek akcesoriów dekoracyjnych.

Organizatorzy targów wraz z dekoratorami stanęli przed prawdziwym wyzwaniem zaaranżowania dekoracji świątecznych na przyszłe święta, choć przecież wielu z nas zaledwie parę dni wcześniej pochowało ostatnie ozdoby z grudnia. Tegoroczna edycja targów Christmasworld stała pod znakiem hasła przewodniego „Wszystko, czego życzysz sobie dla biznesu”. Czy udało się uzyskać odpowiedz na pytanie o to, które kolory, materiały i wzory będą królowały w trendach? Spieszymy donieść, że na miejscu spotkaliśmy zarówno inspirujące nowości, jak i starą dobrą klasykę!

Trend prosto ze... starożytnej Grecji!

Elektrum ostatnimi czasy kojarzył się bardziej z nowoczesnymi krypto walutami niż walorami dekoracyjnymi. A przecież jest naturalnie występującym stopem złota i srebra, w którym można odnaleźć ledwo śladowe ilości miedzi. Doczekał się lekko mylącego określenia pod postacią zielonego złota. U starożytnych Greków nazywany był z kolei białym złotem przez wzgląd na subtelną kolorystykę. Paradoks polega na tym, że jasnożółta barwa zmienia się w zależności od jakości światła. Elektrum widziany w świetle dziennym będzie wyglądał inaczej niż oglądany pod światłem jarzeniówek. A to oznacza, że znakomicie sprawdzi się w przestrzeniach biurowych. Głęboka miodowa żółć z wyraźnym zielonym wpływem będzie aranżacyjnym hitem!

Nowoczesna bajka modą jutra

Nasz zespół był pod wielkim wrażeniem jeszcze raczkującego stylu, znanego pod nazwą „Urban Oasis”. To odpowiedź dekoratorów na współczesne życie „online”, z którego coraz rzadziej się wylogowujemy. W życiu codziennym tylko ubywa czasu dla siebie, a praca zawodowa coraz mocniej wpływa na sposób, w jaki wypoczywamy. Nic dziwnego, że szukamy miejsc, w których możemy odciąć się od pogoni za obowiązkami. Kolekcja przywodzi na myśl zaczarowane ogrody ze świata baśni, dalekie od zgiełku i pędu współczesnego życia. Do tego pełnego fantazji uniwersum nie ma wstępu rzeczywistość. Temat pełen jest odważnych kolorów i bogatych wzorów, w których motywy roślinne przeplatają się z wielobarwnymi ptakami i zwierzętami. Ten lekko surrealistyczny styl pełni rolę nieoczywistego zaproszenia do niezwykłych motywów, złożonych z przedmiotów i materiałów rodem z nowoczesnej bajki. Naszą uwagę szczególnie zwróciły piękne liście z grubego weluru. To nasz typ na dekoratorski hit!

Wszystko zostaje w naturze

Kierunek na świat przyrody przybiera na sile w całym dekoratorskim gronie. Wśród ponad trzech tysięcy wystawców z 68 krajów większość nie ukrywała, że znajduje się pod wpływem uroku flory i fauny. To całkowicie zrozumiałe, bo kto z nas nie chciałby sprowadzić do swoich wnętrz kawałka natury? Tym bardziej, że stoimy przed nową erą w zieleni. Branża florystyczna i artykułów dekoracyjnych posiada już dostęp do roślinności tak realistycznej i oddziałującej na zmysły, że od samego widoku można przenieść się w środek dżungli! Możemy zapewnić, że nowa generacja produktów z serii „green” pozwoli na wyczarowanie niezwykłych kompozycji świątecznych czy sezonowych we wnętrzach Waszych galerii, sklepów i restauracji. Warto zwrócić uwagę, że dekoratorzy nie zatrzymują się na prostych skojarzeniach. Bogactwo przyrody inspiruje do nieoczywistych pomysłów, w których brokat może stać na równi z folklorem!

Śnieg, wszędzie śnieg

Wygląda na to, że branża kompozycji bożonarodzeniowych poradzi sobie nawet z ociepleniem klimatycznym. Jeśli czegoś zdecydowanie nie zabrakło podczas targów Christmasworld, to śniegu! Na stoiskach widzieliśmy chyba każdą wersję – ośnieżoną, posrebrzoną, przyprószoną i nie tylko. Na ozdobach, roślinach i akcesoriach. Święta w pogoni za trendem i modą nie muszą oznaczać odklejenia od tradycji. Stąd mocny nacisk na wszelakie odmiany śniegu, który przecież jest jedną z pierwszych myśli, gdy mówimy o świątecznym okresie!