BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Moda a kwiaty sztuczne

25 maja 2022

Moda a kwiaty sztuczne

Tak jak w branży modowej, tak i w świecie florystyki panują różnorodne, zmieniające się trendy. Już od kilku lat kwiaty i zielone rośliny są dominującym akcentem w wielu przestrzeniach, zarówno domowych, jak i komercyjnych. W blokowiskach znajdujemy miejskie dżungle, a w podmiejskich domach króluje harmonia i ład, przypominająca wiejski klimat. Od czego zależy moda na kwiaty i czy warto podążać za trendami?

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że kwiaty sztuczne jak prawdziwe, to taki dodatek, który ma nam się przede wszystkim podobać. Będzie się podobać, jeśli będzie współgrał z naszym wnętrzem. Więc to jest najważniejszy element tej układanki – dopasowanie. Jeśli nasze wnętrza potrzebują zielonego akcentu, bo są na przykład jasne i duże, to wtedy warto umieścić w nich drzewko lub dużą roślinę w doniczce. Jeśli jednak mamy małe wnętrze, najczęściej spotykane w blokach, a zależy nam na naturalnym akcencie, to prawdopodobnie wystarczą nam piękne kwiaty w wazonie. Dlatego decydując się na florystyczne modowe trendy, warto dopasować je do własnych potrzeb.

Nie tylko żywe rośliny wiodą prym w branży florystycznej. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne sztuczne rośliny. Zawdzięczają to przede wszystkim swojemu pięknemu wyglądowi. Kiedyś kojarzone z kiczem i plastikiem, dziś przybierają obraz prawdziwej sztuki. Sztuczne kwiaty są bardzo elastyczne i łatwo komponują się z innymi okazami i elementami wystroju.Gumowe, welurowe, a może z wykończeniem real touch? Rozwiązań jest dużo, a modeli jeszcze więcej. Sztuczne rośliny ponadto są bardzo trwałe i odporne na różnorodne uszkodzenia. Sprawdzą się nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dodatkowo są uniwersalne i łatwo je ze sobą komponować. Można zestawiać je z żywymi roślinami. Istotną zaletą jest także bezpieczeństwo sztucznych roślin – są bezinwazyjne dla alergików oraz posiadaczy zwierzaków domowych. Nie przyciągają owadów, ani grzybów. To bardzo wygodny zamiennik dla osób, które nie mają czasu na pielęgnacje żywych roślin. Nie szkodzi im słońce, nie potrzebują wody – są bezproblemowe, a ich pielęgnacja banalnie prosta. Hurtownie florystyczne dysponują naprawdę szeroką ofertą sztucznych roślin, dlatego każdy z pewnością znajdzie model odpowiedni dla siebie. Nie istnieją tu typowe dla kwiatów żywych ograniczenia - sztuczne okazy są dostępne niezależnie od sezonu czy pogody.

Czy zatem sztuczne kwiaty i rośliny wpisują się w modowe, florystyczne trendy? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. W końcu, w zdecydowanej większości, są w stanie zastąpić żywą roślinę, do tego stopnia, że nie zauważymy różnicy. Można śmiało stwierdzić, że sztuczne kwiaty straciły swoją dawną złą sławę kiczowatych i tandetnych. Producenci, wykorzystujący nowoczesne technologie, udowadniają, że sztuczne rośliny mogą wyglądać jak prawdziwe. Wykorzystywane są w przestrzeniach komercyjnych, na przykład hotelach, restauracjach, kawiarniach, galeriach handlowych, ale także, co najważniejsze, w domowych, przytulnych i intymnych przestrzeniach.