BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Najlepsze aranżacje parapetu - pomysły i porady

Najlepsze aranżacje parapetu - pomysły i porady

7 lipca 2022

Najlepsze aranżacje parapetu - pomysły i porady

Parapet to taka część okna, która bywa bardzo problematyczna do udekorowania. To wszystko ze względu na to, że często bywa długi i wąski lub odwrotnie. Nie można go zagracić, bo inaczej stracimy jedyny dostęp do okna w pomieszczeniu. Jak więc ozdobić parapet, aby wyglądał dobrze i jednocześnie go nie zastawić? Poznajcie nasze propozycje.

Postaw na kwiaty

Jednym z najprostszych, ale i najlepszych rozwiązań jest ustawienie na parapecie kwiatów. Pamiętajmy jednak, że nie każda roślina lubi nadmiar słońca i przeciągi. Roślinkę powinniśmy odpowiednio dobrać do panujących na parapecie warunków. Jeśli jednak zależy nam na konkretnym gatunku to z pomocą przychodzą sztuczne kwiaty w doniczce. To idealne rozwiązanie dla miłośników kwiatów, którzy jednak nie mają wystarczającej ilości czasu na ich pielęgnację. Sztuczne rośliny mają mnóstwo zalet, a jednymi z nich są: trwałość i odporność na różnorodne warunki.

Bambusowe dekoracje

Bambusowe ozdoby to rozwiązanie, które jest hitem ostatnich miesięcy i nie zanosi się na to, żeby skończyły wieść prym. Kojarzą się z naturą i właśnie takiego, naturalnego akcentu dodają każdemu wnętrzu. Pasują niemal do każdej aranżacji, dlatego z taką łatwością można nimi upiększyć swoje otoczenie.

Ozdoby w Twoim stylu

W zależności od tego, jaki styl dominuje w danym wnętrzu, dobierajmy odpowiednie dodatki. W stylu rustykalnym warto postawić na naturalne akcenty i materiały, rośliny i drewno, z kolei styl industrialny to surowe wykończenia, kojarzące się ze starymi fabrykami, ciemne światło, czarne i mocne dodatki i cegła. Styl boho to plecione koszyki, bambusowe elementy, jasne i przestronne wnętrza, a także dużo kremowych i białych odcieni. Styl loftowy to proste linie i minimalizm, dlatego warto postawić na minimalną ilość dodatków, najlepiej w surowym wydaniu. Z kolei styl glamour to biel, połysk, przepych i mnóstwo złota i czerni.

Rozmiar ma znaczenie

Pamiętajmy, że wybierając dodatki, które przyozdobią nasz parapet, najważniejszy jest jego rozmiar! Ten element będzie najważniejszy podczas planowania aranżacji. I to właśnie od rozmiaru zależy, czy zmieścimy na parapecie trzy ozdobne świece i roślinkę w doniczce, a może niewielki świecznik z małym sukulentem lub ozdobną lampę z kilkoma książkami. Pomysłów na aranżację jest mnóstwo i tak naprawdę wszystko zależy od charakteru danego wnętrza i posiadanego wolnego miejsca.

Podczas ozdabiania parapetu warto wziąć pod uwagę panujące trendy i zwrócić szczególną uwagę na styl przewodni danego wnętrza. Pamiętajmy także, że w kuchni świetnie będą wyglądać żywe roślinki, np. przyprawy. Jeśli dysponujemy parapetem w toalecie, to w takim wnętrzu najlepiej ustawić sztuczne rośliny, których nie przytłoczą panujące tam warunki, jak wilgoć i zmieniająca się temperatura. Klimatyczne świece, sztuczne roślinki, żywe sukulenty, delikatne i miękkie tekstylia, a może pusta, minimalistyczna przestrzeń? Wybierz najlepszą aranżację dla siebie i Twojego parapetu.