BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Najpiękniejsze wiosenne kwiaty i ich znaczenie

Wiosenne kwiaty w twoim ogrodzie

23 stycznia 2022

Wiosenne rośliny to pierwsze kolorowe akcenty, które zauważamy po odchodzącej w niepamięć zimie. Po szarej i ponurej aurze przychodzi czas na odrodzenie i urozmaicenie krajobrazu.

Przejście między zimą a wiosną, to jeden z najpiękniejszych procesów, jaki zachodzi w przyrodzie. Pierwsze nieśmiałe rośliny pojawiają się już w połowie marca, wtedy w ogrodach wraz z pierwszymi promieniami ciepłego słońca możemy zaobserwować kwitnące pąki kwiatów. Do jednych z pierwszych roślin, które ukazują się przyrodzie, po długiej zimie są krokusy i pierwiosnki.

Przebiśniegi


Dokładna nazwa to śnieżyczka przebiśnieg, gatunek, który najczęściej można spotkać w tzw. młodym lesie, ale także w ogrodach. Są niezwykle łatwe w uprawie, dlatego cieszą oko wielu domowych ogrodników. Kwitną na przełomie lutego i marca. Są to przepiękne białe główki kwiatów, zbudowane z sześciu listków. W Polsce jest to gatunek częściowo chroniony. Ich wysokość sięga od 15 do 30 cm. Kwiat ten nazywany jest tak ze względu na to, że często jako jeden z pierwszych okazów przebija ostatnie śniegi. Przebiśniegi mają przepiękne znaczenia – odrodzenie, współczucie, niewinność, czystość oraz nadzieję. Jest to idealny kwiat do wyrażenia, że interesujemy się kimś i może na nas liczyć w każdej sytuacji.

przebiśniegi


Hiacynty


Jest to roślina cebulowa, która charakteryzuje się niezwykle okazałym kwiatostanem o wyjątkowej urodzie. Często spotykany, jako roślina doniczkowa, ale przepięknie prezentuje się także w szklanych kompozycjach. W naszej hurtowni posiadamy hiacynty o wysokości nawet 50 cm. Są to niezwykle okazałe gałązki, z których można wykonać przepiękne wiosenne kompozycje florystyczne, które będą cieszyć oko przez bardzo długi czas. Hiacynt to kolejna roślina o wyjątkowym znaczeniu. Reprezentuje on szczerość wobec obdarowywanej osoby, ale może oznaczać także smutek, szczególnie jeśli jest w kolorze fioletowym. Hiacynt może wyrażać także zazdrość — szczególnie ten w kolorze żółtym, może więc oznaczać, że jesteśmy zazdrośni o partnera lub jego sukcesy. Podobnie jak w przypadku tulipanów, każdy kolor wyraża coś innego. Czerwony hiacynt to symbol zabawy, miłości oraz romansu. Biały oznacza czystość, niewinność oraz symbolizuje modlitwę za kogoś, kogo doceniamy i darzymy szczególnym uczuciem.

hiacynty


Tulipany


Tulipany to kwiaty, które najczęściej kojarzone są z nadchodzącą wiosną. To właśnie po nie najczęściej sięgamy 8 marca, czyli w Dniu Kobiet. Na rynku dostępnych jest mnóstwo odmian tulipanów w różnorodnych kolorach. W BOMM oferujemy sztuczne tulipany w kilku wydaniach – gałązki, bukiety z tulipanów, główki kwiatowe oraz kompozycje w doniczkach. Sztuczne tulipany wyglądają niezwykle autentycznie, a to wszystko dzięki nowoczesnym metodom produkcji i materiałach o wysokiej jakości. Kwiaty te posiadają wyjątkową symbolikę, która różnic się w zależności od koloru. I tak czerwone tulipany oznaczają namiętność, różowe miłość do bliskich oraz przyjaciół, białe to oznaka czystości. Z kolei żółte tulipany, czyli te, które można spotkać najczęściej, mają wiele symboli, np. nieodwzajemniona miłość, radość oraz szczęście. Nasze okazy mierzą od 30 do nawet 70 cm i z ich wykorzystaniem można wykonać przepiękne wiosenne kompozycje.

tulipany


Żonkile


Żonkile, inaczej zwane narcyzami – to przepięknej urody roślina, która świetnie prezentuje się szczególnie na Wielkanocnym stole i jest bardzo mocno kojarzona z tym świętem. Występują w kolorze żółtym i dostępne są jako kompozycja w doniczce lub kwiat cięty. W naszej hurtowni oczywiście nie mogło zabraknąć tego wyjątkowo wiosennego okazu. Posiadamy piki oraz gałązki żonkili, które mierzą od około 25 cm do nawet 50 cm. Można z nich wykonać cudowne kompozycje, np. bukiety lub wiosenne flowerboxy. Sprawdzą się także jako kwiaty na cmentarz w okresie Wielkanocnym. Dostępne są w wersji z jednym lub kilkoma kwiatami. Żonkile posiadają bardzo szeroką symbolikę, wśród niej występuje m.in. dobrobyt, bogactw, odrodzenie, powodzenie, szczęście, ale także nadchodzące nieszczęście, czy egoizm.

żonkile


To tylko kilka z licznych okazów, które cieszą nasze ogrody wiosną. Zmieniająca się przyroda łagodzi smutny widok za oknami i odsuwa w niepamięć szarą zimę. Wiosenne kwiaty zmieniają także atmosferę we wnętrzach – domowych oraz komercyjnych. My szczególnie polecamy sztuczne kwiaty, które będą cieszyć widokiem przez całą wiosnę, aż do lata i poczekają do kolejnego sezonu. Sztuczne rośliny mają mnóstwo zalet, m.in. są bardzo trwałe i odporne na różnorodne warunki, nie wymagają zaawansowanej pielęgnacji, nie potrzebują odpowiedniej ilości słońca, więc jeśli wiosna nie przyniesie ciepłych promieni, rośliny te sprawdzą się rewelacyjnie. Podstawą Wielkanocnych kompozycji są m.in. wyżej wymienione kwiaty, a także bazie, bukszpan oraz mnóstwo świątecznych dekoracji, jak np. zajączki, baranki, kurczaczki – które również posiadamy w swoim asortymencie. Zaczaruj swoje wnętrze sztucznymi kwiatami oraz wyjątkowymi dekoracjami razem z BOMM.