BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

W jaki sposób pielęgnować sztuczne kwiaty, aby nie straciły swojej formy?

pielęgnacja sztucznych kwiatów

16 maja 2022

W jaki sposób pielęgnować sztuczne kwiaty,aby nie straciły swojej formy?

Sztuczne rośliny to coraz częściej stosowane rozwiązanie, nie tylko we wnętrzach domowych, ale także komercyjnych. Mają mnóstwo zalet, są między innymi bardzo proste i przyjemne w użytkowaniu i utrzymaniu. Nie ma potrzeby ich podlewania, podcinania, ani przesadzania. Bez obaw mogą posiadać je w swoim otoczeniu osoby z alergiami, a także posiadacze zwierząt domowych. Nowoczesne sztuczne okazy do złudzenia przypominają swoje żywe odpowiedniki, a to za sprawą specjalnie dobranych materiałów oraz najnowocześniejszych metod produkcji. Jednak tak, jak i inne przedmioty, tak i rośliny sztuczne wymagają odpowiedniej pielęgnacji, w razie zabrudzenia czy zakurzenia. Jak sobie z tym poradzić, aby rośliny nie straciły formy, ani koloru?

W przypadku sztucznej roślinności najlepiej będzie po prostu przecierać okazy raz na jakiś czas. Można do tego użyć najzwyklejszej ściereczki z mikrofibry lub papierowego ręcznika. Należy ograniczyć kontakt rośliny z silnymi detergentami, które mogą spowodować wyblaknięcie kolorów lub nawet naruszenie materiału. Jeśli dojdzie do większego zabrudzenia, można roślinę przetrzeć wilgotną szmatką, z niewielką ilością detergentu, najlepiej rozpuszczonego we wodzie. W tej sytuacji warto również wykonać próbę na najmniej widocznym elemencie rośliny, aby mieć pewność, że nic się z nią nie stanie.

pielęgnacja sztucznych kwiatów

Oczywiście czyszczenie sztucznych roślin w dużej mierze zależy od materiału, z którego są wykonane. Jednak w większości przypadków sprawdzi się sposób opisany wyżej. Jeśli mamy do czynienia z roślinami welurowymi lub piankowymi, prawdopodobnie będzie trzeba użyć nieco więcej siły do przetarcia materiału. Tutaj jednak również warto zachować ostrożność i wykonać próbę na najmniej widocznym elemencie. Jeśli roślina będzie na tyle zabrudzona, że wymagana będzie całościowa kąpiel, to w tym przypadku należy pamiętać o odpowiednim osuszeniu produktu. Aby sztuczna roślina zachowała swoją formę, należy suszyć ją liśćmi lub główkami skierowanymi w dół. Wtedy woda będzie swobodnie ociekać, nie obciążając przy tym delikatnych elementów produktu. Sztuczne rośliny w takim sam sposób można wysuszyć chłodnym nawiewem.

Sztuczne rośliny mimo swojej dużej wytrzymałości i odporności na różnorodne uszkodzenia, wymagają odrobiny troski podczas pielęgnacji. Pamiętając o tych najważniejszych kwestiach, jak minimalizacja w używaniu detergentów, czy odpowiednie suszenie, będziemy posiadaczami wiecznie pięknych i świeżo wyglądających okazów. Sztuczne kwiaty są bardzo wdzięczne i potrafią odmienić każde wnętrze – domowe, jak i komercyjne. Rośliny dodają naturalnego akcentu i sprawiają, że w danym pomieszczeniu spędza się czas z większą przyjemnością.