BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Pomieszczenia inspirowane lasem - top 5 pomysłów

Pomieszczenia inspirowane lasem

7 lipca 2022

Pomieszczenia inspirowane lasem - top 5 pomysłów

Ciemna zieleń, dużo mocnych i wyrazistych akcentów, czarne dekoracje i naturalne materiały. To właśnie między innymi te elementy królują we wnętrzarskim świecie. Podpowiemy Wam jak zaprosić naturę do domu i zmienić swoje wnętrze w zaczarowany las.

Salon poszedł w las

Jeśli chcemy, aby salon nawiązywał do leśnych klimatów, to przede wszystkim warto postawić na intensywną i mocną kolorystykę ścian, najlepiej w kolorze ciemnej, butelkowej zieleni. Już sam kolor stworzy mnóstwo wrażeń. Aby podkreślić bliskość z naturą zainwestujmy w naturalne wykończenia, jak na przykład drewno. Warto także przemyśleć kwestię wyboru fototapety - te z koronami drzew w mrocznym lesie wyglądają naprawdę zjawiskowo. Leśne klimaty lubią także naturalne materiały i delikatne tkaniny, ale w mocnych kolorach.

Drewno tu i drewno tam

Nie ma lasu bez drewna, więc nie ma leśnego klimatu bez akcentu drewna we wnętrzu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ciekawych, pod względem konstrukcyjnym, mebli, które podkreślą wyjątkowość aranżowanego pomieszczenia. Nie musi być to ogromna, dębowa szafa - czasem wystarczy niewielki, klimatyczny podnóżek. Jeśli nie meble, to pozostają jeszcze dekoracje. I tutaj naprawdę istnieje milion rozwiązań, a rynek jest nimi wręcz przepełniony, ponieważ drewniane akcesoria wpisują się w kilka styli jednocześnie. W przypadku klimatycznego lasu mogą to być obrazy z belkami w drewnianej oprawie, plastry kory jako podkładka pod kubek lub oskubana kora jako dekoracja sama w sobie.

Koniecznie rośliny

Niezbędnym akcentem są również rośliny i mowa tu o wszystkich innych niż drzewa, bo to naturalne, że nie postawimy sobie takowego na środku przedpokoju lub jadalni. Rośliny o różnych wielkościach są w stanie nadać nieprawdopodobnie wyjątkowego charakteru. A jednym z modowych wyznaczników takiego trendu jest styl urban jungle, który świetnie wpisuje się w nasz “pomieszczenia inspirowane lasem”. A dla osób, które niestety nie mają czasu na pielęgnacje żywej roślinności, mamy dobrą wiadomość. Nowoczesne sztuczne rośliny do złudzenia przypominają swoje organiczne odpowiedniki. Dlatego sztuczna paproć czy sztuczny mech, nie będą wyglądać kiczowato, a wręcz przeciwnie. Nadadzą wyjątkowości danemu wnętrzu.

Posłuchaj tej ciszy

Wnętrza inspirowane lasem to nie tylko modne dodatki - to także piękno lasu, samo w sobie. Dlatego w takich pomieszczeniach powinniśmy pozbyć się wszelkiej elektroniki, telewizorów, rozpraszających elementów i sztucznego światła. Postawmy na naturę, która prawdziwie pozwoli poczuć piękno natury.

TOP 5 rozwiązań, aby wejść z lasem do domu

  1. Po pierwsze wyciszenie i bliskość z naturą. Postaw na rośliny, naturalnie zielone, takie, które kojarzą Ci się z najpiękniejszymi chwilami w lesie - paproć, mech, mostera. Wybierz różnorodność i przełam schematy. Urban jungle weszło do twoich czterech kątów i za nic nie pozwól mu wyjść.

  1. Drugi krok wybierz naturalne materiały i surowce. Drewno, proste kształty, wzory inspirowane naturą, delikatne przeploty, rattan, szkło i kamień. Tego nie może zabraknąć, aby stworzyć nietuzinkowy klimat, który zostanie z Tobą na długi czas.

  1. Podejście trzecie to miękkie tekstylia i stonowana kolorystyka. Las lubi beż, ciemną i jasną zieleń, czerń, biel. Unikaj mocnych, jaskrawych akcentów jak pastele. Łącz ze sobą dekoracje i elementy wystroju, stwórz spójną całość.

  1. Następnie pokaż, że to las. Mile widziane są różnorodne motywy na zdjęciach, fototapetach, rysunkach czy printach na tkaninach. Krajobrazy leśne i górskie przepięknie prezentują się na ścianach w kolorze butelkowej zieleni, otoczone delikatną, słomianą ramką.

  1. Idź na całość. Wnętrza inspirowane lasem to nie tylko salon czy sypialnia. To także kuchnia z drewnianymi akcentami i naturalnymi materiałami, łazienka, przedpokój czy gabinet. Leśny klimat możesz nadać także w swoim ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Twórz, inspiruj się i zmieniaj - zaproś naturę do swojego domu.