BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Ścianka fotograficzna ze sztucznych kwiatów – jak przygotować?

Ścianka fotograficzna ze sztucznych kwiatów

20 lipca 2022

Ścianka fotograficzna ze sztucznych kwiatów – jak przygotować?

Najnowsze trendy modowe w dekoratorstwie jasno określają, że nie ma nic piękniejszego niż to, czym obdarowała nas natura. Stąd właśnie zamysł stylu urbanjungle – lubimy otaczać się pięknem i mamy to w naturze. Takie trendy wykorzystywane są w różnych branżach, na przykład eventowej, ślubnej, florystycznej czy kulturalnej. W kwiatowym pięknie zakochała się także branża fotograficzna, gdzie można je wykorzystać na naprawdę najróżniejsze sposoby. W tym artykule podpowiemy Ci, jak stworzyć samodzielnie ściankę fotograficzną ze sztucznych kwiatów, aby była efektowna i świetnie prezentowała się na zdjęciach.

Moda XXI wieku

Zanim jednak krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces wykonania ścianki fotograficznej, opowiemy, skąd możesz czerpać inspirację do jej wykonania. Przede wszystkim Internet – to źródło wiedzy, z którego grzech nie skorzystać. Mnóstwo twórców publikuje swoje dzieła, prezentując nie tylko efekt końcowy, czyli zdjęcie, ale także sam proces jego tworzenia, tzw. backstage. Warto zatem śledzić portale branżowe, jak i media społecznościowe, ponieważ to właśnie tam znajduje się najwięcej podobnych informacji. Warto również śledzić prasę drukowaną. Tam, praktycznie zawsze, znajdziemy wzmiankę o panujących trendach modowych, szczególnie w takich czasopismach jak „Glamour”, „Vogue”czy „Elle”. Często już sama okładka będzie wyrażała najnowsze, modne rozwiązania. Przykładem może być lipcowa okładka magazynu „Glamour”, w której to RalphKaminski pozuje w otoczeniu przepięknych kwiatów.

Fotograficzna ścianka – co, jak i dlaczego?

Przede wszystkim, taka ścianka nie powinna być jednorazowa. W dowolnej chwili powinniśmy mieć możliwość jej modyfikowania, dodawania lub odejmowania pojedynczych akcentów. Za bazę może posłużyć białe lub kolorowe tło. Do wykonania kwiatowych dekoracji, najlepiej wybrać rośliny sztuczne. Są one plastyczne, dowolnie się wyginają i wyglądają świeżo przez bardzo długi czas. Najlepiej mocować je do przezroczystej żyłki, którą później wystarczy zaczepić za białym lub kolorowym tłem. Kwiaty można przywiązywać do żyłki lub przyklejać klejem na gorąco. I taki sposób sprawdzi się do pojedynczych, niedużych elementów. Jeśli jednak chcemy mieć kwiatową dekorację na zielonym, roślinnym tle, to warto wykorzystać do tego sztuczne zielone maty, np. z bukszpanu. Do nich później można przymocować kwiaty, na przykład sztuczne róże. Maty można ze sobą spiąć spinaczem, a następnie żyłkami przymocować je do tła. Kolejnym, równie atrakcyjnym, rozwiązaniem jest stworzenie tła z samych kwiatów. Sprawdzi się wtedy, gdy mamy pewność, że chcemy takie tło wykorzystać wielorazowo. Do tego sposobu najlepiej wybrać sztuczne główki kwiatowe i przymocowywać je klejem na gorąco, bezpośrednio do tła.

Kwiaty nie tylko na tło

Warto pamiętać, że do stworzenia idealnego, fotograficznego klimatu, nie trzeba kwiatów umieszczać tylko i wyłącznie w tle. Nowoczesne sztuczne rośliny do złudzenia przypominają swoje organiczne pierwowzory, dlatego idealnie sprawdzą się w trakcie sesji, jako element fotografowany. Na przykład podczas sesji ślubnej można wykorzystać sztuczne bukiety kwiatów, do aranżacji wnętrza można użyć sztucznych, zielonych drzewek, a do stworzenia okładki gazety w stylu Ralpha Kaminskiego, wystarczy zaledwie kilka pojedynczych, kwiatowych gałązek, które przytrzymają statyści.

Kwiaty bez wątpienia potrafią zaczarować i stworzyć niepowtarzalny klimat w trakcie sesji zdjęciowej. Sztuczne odpowiedniki dają mnóstwo możliwości i nie są niczym ograniczone. Warto więc próbować różnych rozwiązań i wybrać te, które najbardziej nam pasują.