BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Sprowadź naturę do domu

urban nature

15 października 2018

Jesień coraz śmielej rozgaszcza się za oknami, a twoje myśli wciąż odlatują do wakacyjnych wojaży? Dekoratorzy wnętrz wiedzieli co robią, gdy najnowszym trendem ogłaszali powrót do natury. Postaw na oryginalną roślinność i nietuzinkowe wzornictwo, czyli sprowadź sobie egzotykę do własnego mieszkania! Co wyjdzie z połączenia orientalnej fauny z miejskim klimatem? Styl urban nature, który pokochali mieszczuchy na Instagramie!

Przestawienie we wnętrzach akcentów na naturę to jeden z najszybciej rozwijających się trendów dekoratorskich. Pozorne przeciwieństwo miasta i matki natury połączono w fascynujący styl urban jungle. Dżungla i motywy prosto z modnej miejskiej kawiarni? To naprawdę wygląda dobrze! W polskim klimacie jest tylko jeden kłopot. Egzotyczna rośliny nie czują się dobrze w jesiennej i zimowej aurze. Koniec z lajkami? Niekoniecznie! Wystarczy, że przekonasz się do sztucznych kwiatów, które przez swoją aranżacyjną wszechstronność stają się coraz modniejszym rekwizytem w mieszkaniach.

Odwzorowanie kawałka tropikalnej fauny w domowych warunkach za pomocą sztucznych roślin sprawi, że nawet w najbardziej ponure dni z łatwością wrócisz wspomnieniami do wakacji. Razem z modą urban jungle do mieszkań w wielkim stylu wróciły rośliny doniczkowe jako nieodzowny element dekoracji. W ostatnich latach lekko zapomniane, gdy w wnętrzach królował minimalistyczny styl, gdzie nie było miejsca na duże i małe rośliny.

Nie ma znaczenia, że nie czujesz się pewnie przy roślinach i nie wiesz, o co chodzi z tym całym odczynem gleby. Przy sztucznych kwiatach można zapomnieć nawet o podlewaniu! W stylu urban jungle chodzi o zatopienie się w naturze we własnym mieszkaniu, bo miejscem roślin jest nie tylko parapet. Każda wolna przestrzeń podłogi zasługuje na postawienie kawałka flory. I to po kilka sztuk! Profesjonalni styliści wnętrz jak i domorośli wielbiciele dekoratorskich sztuczek już dawno przekonali się do sztucznego piękna! Przy utalentowanym floryście taka dekoracja może zmienić się w kompozycję, która nie byłaby możliwa przy wykorzystaniu naturalnych ozdobników.

Styl urban nature nie stoi jednak tylko kwiatem. Szeroko pojęte motywy prosto z natury znakomicie prezentują się także na ściennych tapetach czy pod postacią mebli. Sofa skąpana w zieleni, która przypomina tę z filmów przyrodniczych o dżungli? Soczysta zieleń na dywanie? Można poczuć się prawie jak w środku egzotycznego lasu! Zdecydowanie tak! Nie lekceważmy dekoracyjnej siły wszelakich akcesoriów w postaci fantazyjnych zasłon czy lamp. Zadbaj o miejsce, w którym o wiele łatwiej będzie naładować swoje życiowe akumulatory po dniu pełnym obowiązków. Sprowadź naturę do domu.