BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Wymarzony taras – jak odpowiednio go udekorować

25 maja 2022

Wymarzony taras – jak odpowiednio go udekorować

Taras to takie miejsce, które chcemy zaaranżować tak, aby móc wygodnie spędzać na nim czas w letnie dni i wieczory. Dodatkowo ma on cieszyć oko i ponadto być funkcjonalny, a nie zagracony. Podczas aranżowania przestrzeni tarasu najważniejszy jest pomysł. Powinien być elementem, który płynnie przechodzi z domu w ogród. Poza meblami ogrodowymi, które koniecznie muszą być wygodne i odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, ważne są także dodatki. To właśnie one uzupełniają każdą przestrzeń – bez względu na to, czy to ogród, kuchnia, salon lub może wnętrze komercyjne, takie jak restauracja czy hotel.

Dekorując taras, musimy wziąć pod uwagęprzede wszystkim jego wielkość. Duży taras może mieć wydzielone kilka stref, na przykład jadalną lub typowo wypoczynkową. Mniejsze tarasy zazwyczaj łączą te dwa elementy. W dekorowaniu ważna jest konsekwencja – warto łączyć ze sobą spójne i przemyślane elementy, w innym wypadku zapanuje tam chaos i nieład. Najważniejsze jest odpowiednie rozmieszczenie mebli, powinno pozwolić na swobodne przemieszczanie się po tarasie, a jednocześnie możliwość wygodnego wypoczynku.

Dodatki, które wykorzystamy na tarasie, powinny być spójne z klimatem panującym w salonie lub pomieszczeniu, z którego na niego wychodzimy. Innym, dobrym rozwiązaniem, jest tradycyjne zastosowanie stylu boho lub rustykalnego, które nie dość, że pięknie współgrają z innymi stylami, to wyglądają naprawdę dobrze w ogrodzie i zewnętrznych przestrzeniach. Dla obu stylów kwiaty sztuczne jak prawdziwe sprawdzą się idealnie. Istotnym elementem, którego oczywiście nie może zabraknąć na tarasie czy w ogrodzie są rośliny. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie sztucznych okazów właśnie w tej przestrzeni. Sztuczne rośliny mają mnóstwo zalet – największymi jest trwałość i odporność na uszkodzenia, które sprawiają, że taki okaz może bez większych obaw być zewnętrzną dekoracją.

Nowoczesne sztuczne rośliny premium zachwycają swoim urokiem, jakością oraz precyzyjnym wykonaniem. Nowoczesne metody produkcji pozwalają uzyskać produkt idealny, który do złudzenia przypomina swój organiczny odpowiednik. Na tarasie najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju drzewka – duże lub małe, w zależności od wielkości tarasu. Drzewka klasy premium wyglądają jak żywe i zachwycają swoim urokiem. Organiczna zieleń dodatkowo podkreśla naturalność okazu. Takie drzewka mogą być ozdobą tarasu praktycznie przez cały rok. To wielosezonowa dekoracja, którą docenią miłośnicy spędzania czasu na zewnątrz. Innym, ciekawym rozwiązaniem, może być wykorzystanie sztucznych pnączy lub zielonych girland, które można podwiesić do stelaża. Styl, który jest coraz bardziej popularny w Polsce, to urbanjunge. Czyli prawdziwa dżungla w domowym wydaniu i to właśnie ze sztucznymi roślinami jest to jak najbardziej możliwe. Kolejnym, równie interesującym rozwiązaniem, jest umieszczenie pojedynczych, ozdobnych gałązek w wysokim szklanym naczyniu i ustawienie ich wybranym miejscu na tarasie. Możliwości sztucznej roślinności są nieograniczone, można z nich stworzyć naprawdę wyjątkowe dekoracje, które sprawią, że taras nabierze niezwykłego charakteru.