BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Urban Oasis – bajkowy trend w kwiatach na 2019

Urban Oasis - trend kwiatowy na 2019 rok

31 stycznia 2019

Nie słabnie, a wręcz nabiera nowych, intensywniejszych barw kierunek wymownie zwany przez projektantów Urban Oasis. Odważne kolory i bogate wzory, w których motywy roślinne przeplatają się z wielobarwnymi ptakami i zwierzętami. To zaczarowane ogrody ze świata baśni dalekiej od zgiełku i pędu współczesnego życia. To wspomnienie najpiękniejszych baśni i wybujałych marzeń o dziewiczej naturze. Dalekiej od zgiełku i pędu współczesnego życia.

Urban Oasis opowiada o trendzie, w którym projektanci przekształcają wnętrza w zielone oazy, abyśmy lepiej się w nich czuli. Bujne zielone odcienie, uważane za najbardziej relaksujący kolor dla oka, służą odświeżeniu ciała i duszy. Piękne głębokie zielenie mieszane są z matowym różem, szarym niebieskim i bielą. Tekstury imitujące naturę zapewniają pełne miękkie odczucie.

Aby zaaranżować przestrzeń tchnącą kolorytem tropików, wystarczy sięgnąć po odważne, roślinne motywy. Gałęzie palmowe, liście bananowca czy pędy strelicji królewskiej na dobre skradły serca dekoratorów wnętrz. Spośród trendów na nadchodzące sezony na szczególną uwagę zasługują piękne kolorowe liście z grubego weluru.

Prognoza kwiatowych trendów 2019 ukazuje zapotrzebowanie konsumentów na produkty coraz bardziej wzmacniające ich poczucie obcowania z naturą. Nie wystarczy już przysłowiowy kwiatek w wazonie – chcemy zielonych ścian, sztucznej trawy, pęków liści, połaci mchu i koszy pełnych traw. Coraz popularniejsze staje się poszukiwanie sposobu na przekroczenie granicy pomiędzy naturą a imitującym ją produktem. Świat designu zwiększył zatem znacząco swoje zainteresowanie sztuczną roślinnością.

Jednak nie są to zwyczajne sztuczne kwiaty – zarówno projektantów, jak i klientów z pewnością zachwyci nowa era zieleni. Zieleni tak realistycznej i oddziałującej na zmysły, że od samego widoku poczuć można zapachy i dźwięki natury. Dzięki tej nowej generacji produktów z serii „green” nie będzie takiej aranżacji, której nie da się wyczarować we wnętrzach.

Urban Nature czy Urban Oasis, czyli postawienie akcentów na naturę to jeden z trendów 2018 roku, które już na dobre się zadomowiły w naszych wnętrzach i będą się rozwijać w roku 2019. Pozorne przeciwieństwo miasta i matki natury połączono w fascynujący styl Urban Jungle. Dżungla i motywy prosto z modnej miejskiej kawiarni? To naprawdę wygląda dobrze! W polskim klimacie jest tylko jeden kłopot. Egzotyczne rośliny nie czują się dobrze w jesiennej i zimowej aurze. Wystarczy, że przekonasz się do sztucznych kwiatów, które przez swoją aranżacyjną wszechstronność stają się coraz modniejszym rekwizytem w mieszkaniach.

Odwzorowanie kawałka tropikalnej fauny w domowych warunkach za pomocą sztucznych roślin sprawi, że nawet w najbardziej ponure dni z łatwością wrócisz wspomnieniami do wakacji. Razem z modą Urban Oasis do mieszkań w wielkim stylu wróciły rośliny doniczkowe jako nieodzowny element dekoracji. W ostatnich latach lekko zapomniane, gdy we wnętrzach królował minimalistyczny styl, gdzie nie było miejsca na duże i małe rośliny.

W stylu Urban Jungle chodzi o zatopienie się w naturze we własnym mieszkaniu, bo miejscem roślin jest nie tylko parapet. Każda wolna przestrzeń podłogi zasługuje na zagospodarowanie jej oryginalnym elementem florystycznym. Zarówno profesjonalni styliści wnętrz, jak i domorośli wielbiciele dekoratorskich sztuczek już dawno przekonali się do sztucznego piękna! Przy utalentowanym floryście taka dekoracja może zmienić się w kompozycję, która nie byłaby możliwa przy wykorzystaniu naturalnych ozdobników.

Styl Urban Nature nie stoi jednak tylko kwiatami. Szeroko pojęte motywy prosto z natury znakomicie prezentują się także na ściennych tapetach czy pod postacią mebli. Sofa skąpana w zieleni, która przypomina tę z filmów przyrodniczych o dżungli? Soczysta zieleń na dywanie? Można poczuć się prawie jak w środku egzotycznego lasu! Nie lekceważmy dekoracyjnej siły wszelakich akcesoriów w postaci fantazyjnych zasłon czy lamp. Zadbajmy o miejsce, w którym o wiele łatwiej będzie naładować swoje życiowe akumulatory po dniu pełnym obowiązków. Sprowadź naturę do domu.