Walentynkowe serce ze sztucznych róż

Walentynkowe serce ze sztucznych róż

10 lutego 2017

Jak zrobić walentynkowe serce

Wielkimi krokami zbliża się dzień zakochanych. Nie tylko szukamy prezentu dla kochanej osoby, ale również eleganckiej dekoracji do domu. Przy tej okazji chcemy Wam pokazać jak w tani i w prosty sposób zrobić ładną dekorację ze sztucznych kwiatów.

Narzędzia potrzebne do wykonywania serca

Do wykonania walentynkowego serca będzie Wam potrzebny pistolet do klejenia na gorąco, cążki do drutu i cążki boczne.

Materiały do wykonania kompozycji

Do wykonania płomiennego serca potrzebne Wam będą:

Do dzieła!

Zaczynamy od przygotowania konstrukcji serca. Do tego będą nam potrzebne dwa czarne druty na kołku. W pierwszej kolejności musimy dokładnie skreszować (pognieść) drut.

Kiedy utworzymy drucianą plątaninę, nadajemy mu kształt serca. Aby usztywnić naszą sercową konstrukcję, możemy wykorzystać druty wyrobowe.

Następnie przystępujemy do przyklejania kwiatów klejem na gorąco. Część serca (ok. 2/3) wypełniamy główkami róży. Na pozostałej części konstrukcji umieszczamy sztuczne liście zamiokulkasa, którego możemy przykleić klejem albo przymocować za pomocą czarnego drutu.

W dalszej kolejności mocujemy tulipany. Dekoracja stanie się ciekawsza po dodaniu pomarańczowych ogników. Zaletą sztucznych kwiatów jest drut umieszczony wewnątrz roślinki. Dzięki temu możemy je dowolnie wyginać. Kolejnym krokiem jest dodanie rośliny przypominającej płomienie. Niepotrzebne druty wystające z konstrukcji możemy obciąć cążkami. Wtedy nasza dekoracja będzie wyglądała ładnie i estetycznie.

Kwiatowe serce już jest gotowe!

Wszystkie wykorzystane kwiaty i rośliny sztuczne możecie kupić w naszym salonie sprzedaży.