Elegancka kompozycja ze sztucznych kwiatów

Elegancka kompozycja ze sztucznych kwiatów

23 marca 2018

Przyszła do nas, upragniona przez wszystkich słoneczna, ciepła wiosna. Wiosna jest jedną z najładniejszych pór roku. Dzięki niej, świat budzi się do życia. Drzewa wypuszczają zielone listeczki, a kwiaty zaczynają wychodzić z ziemi.

Nie tylko natura korzysta z uroków wiosennej pogody. Także my łapiemy pierwsze promyki słońca. Dzięki nim mamy nowe siły do życia.

Nowa dekoracja do wnętrza – zrób to sam!

Lubisz robić dekoracje? Wypróbuj swoich sił przy dużej, eleganckiej kompozycji. Potrzebujesz doniczki i produktów, które możesz kupić w naszym salonie sprzedaży lub w sklepie on-line. W prosty sposób wykonasz kwiatową dekorację i przy okazji zdobędziesz nowe, florystyczne doświadczenie! Kompozycję wykonaliśmy z kwiatów o kolorystyce ecree i biel. Oczywiście, Ty możesz wybrać inne kolory, które będą pasowały do Twojego wnętrza.

Materiały, które użyliśmy do kompozycji ze sztucznych kwiatów

Narzędzia, które były nam potrzebne do wykonania eleganckiej dekoracji

  • Pistolet do kleju na gorąco
  • Cążki

Nagraliśmy film, w którym zobaczysz jak wykonać kwiatową kompozycję

Wiosenne inspiracje ze sztucznych kwiatów

Ta niesamowita pora roku kojarzy nam się z dokładnym sprzątaniem i wypełnianiu naszych, pięknych wnętrz nowymi dekoracjami. Prawie w każdym domu są kawiaty. Kto się nimi opiekuje, dobrze wie, że wiąże się to z dbaniem, podlewaniem i stworzeniem roślince odpowiednich warunków. Sztuczne kwiaty nie wymagają takiej opieki. Możesz je postawić gdzie tylko chcesz. W każdym miejscu będą dekorowały Twój dom.

Do dzieła!

Elegancką kompozycję ze sztucznych kwiatów zacznij od przygotowania donicy. Donica może być plastikowa albo ceramiczna. Najważniejsze, aby podstawa była stabila, poniważ kompozycja może się przewrócić. Plastikową doniczkę możesz obciążyć kamyczkami albo piachem. Do kwiatowej kompozycji wybraliśmy plastikową, ozdobną donicę z wyjmowanym wkładem. Następną czynnością, którą wykonasz jest przyklejenie gąbki florystycznej. Cegłę florystyczną przytnij na kształt wybranego naczynia. Wkład florystyczny przyklej klejem na gorąco.

Teraz możesz zacząć wkładać sztuczne gałązki kwiatowe. Dopasuj dekoracyjną trawę do swojego naczynia. Gdy uznasz, że jest za wyskoka, możesz łodygę obciąć cążkami. Do dekoracji kwiatowej możesz dodać tropikalny kwiat i gałązkę gumowej orchidei. Gałązki są wykonane ze specjalnego materiału, dzięki nim sztuczny storczyk wygląda jak żywy!

Dodaj teraz sztuczne, zielone liście. Liście będą tłem dla pięknych kwiatów. Łodygi liści możesz przykleić klejem. Sztuczne, duże liście są wykonane z dobrej jakości materiału. Zielone dodatki będą piękną dekoracją i wypełnieniem kwiatowej kompozycji. Możesz sam wybrać kolor i ilość zielonych liści, które będą pasowały do Twojego wnętrza.

Teraz przyszdł czas na gałązki lewkoni i hortensji. Sztuczne, kwiatowe gałązki przycinamy do odpowiedniej długości i przyklejamy klejem. Letnie kwiaty drobne kwiatuszki, które są piękną dekoracją i dzięki nim kompozycja staje się lekka.

Następnie sztuczne gałązki ananasa ucinamy na różną długość. Dzięki stopniowaniu, dekoracja będzie ciekawsza. Na koniec dodaj sztuczne gałązki zamii i dekoracyjne, zielone gałązki. Dużą, kwiatową ozdobę możesz wykończyć chrobotkiem, tak aby zakryć niedekoracyjną gąbkę florystyczną. Mech możesz dostać w różnych odcieniach zieleni i w innych różnorodnych kolorach. Ilość zielonych, ozdobnych liści i gałązek kwiatowych dostosuj do wielkości naczynia. Jak wybierzesz lekką, plastikową doniczkę możesz ją obciążyć kamieniami, cegłą albo piachem. Kompozycja kwiatowa jest wysoka i może się przewrócić.

Nowoczesna kompozycja ze sztucznych kwiatów już jest gotowa!

Sztuczne kwiaty – hit czy kit?

W dzisiejszych czasach nie mamy czasu na podstawowe czynności, a co dopiero na czasochłonne pielęgnowanie roślin. Dlatego idealnym zamiennikiem będą sztuczne kompozycje. Pewnie większość z Was pomyśli, że to są nieeleganckie kwiaty z byle jakiego materiału. Otóż jesteście w błędzie! Dekoracje ze sztucznych kwiatów wyglądają naturalnie. Kwiaty zrobione są z wysokiej jakości materiałów i starannie wykonane, żeby przypominały żywy kwiat. Sztuczne kwiaty nie wymagają pielęgnacji. Mogą stać w każdym zakątku mieszkania.

Kwiat prawdziwy czy sztuczny - który ładniejszy?

Storczyk to przepiękny, azjatycki kwiat. Orchidea w pełni kwitnienia wygląda zjawiskowo. Niestety, gdy piękne kwiatostany opadną, zostaje zielony patyczek. Z pewnością minie trochę czasu, zanim wypuści kolejne pąki. Niestety gałązka bez płatków nie wygląda dekoracyjnie.

Zamiast prawdziwego , możesz sprawić sobie zawsze pięknego silikonowego. Kompozycja ze sztucznym kwiatkiem prezentuje się pięknie i dekoracyjnie. Gałązka orchidei wygląda naturalnie.

Sztuczne kwiaty na prezent?

Sztuczne kwiaty na prezent? Dlaczego nie! Sztuczne kwiaty kojarzą się z nagrobnymi kompozycjami na cmentarz albo ze starymi bluszczami z mieszkania babci. Dekoracje ze sztucznych kwiatów nie muszą tak wyglądać. Nasza nowa kolekcja flower boksów prezentuje się dekoracyjnie, nowocześnie a przede wszystkim naturalnie! Jest to idealny prezent dla bliskiej osoby.