BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Ściany z mchu - inspiracje i porady

25 września 2018

Nie ma łatwiejszego sposobu na uprzyjemnienie wystroju niż doskonale dobrane dodatki. Spokojna zieleń roślin stanowi bodaj najbardziej relaksujący z nich. Jeśli szukasz pomysłów na to jak w szybki i łatwy sposób odmienić salon, restaurację czy sklep - odpowiedzią jest zielona ściana.

Ściana z mchu, kwiatów, liści czy nawet korzeni drzew to niezwykle naturalna dekoracja. Nowoczesne sztuczne okazy doskonale imitują swoje żywe odpowiedniki. Ich ogromną zaletą jest brak konieczności codziennej pielęgnacji. Nie trzeba ich podlewać czy przycinać. Nie pojawi się także potrzeba wymiany uschłych czy przekwitłych elementów, a to duża oszczędność. Okazy te nie rosną, nie uczulają, nie wymagają światła słonecznego. Ich zalety można mnożyć, przyjrzyjmy się kilku pomysłom ich wykorzystania w naszych wnętrzach.

Ściana ze sztucznego mchu w domu

Oryginalny design we wnętrzach? To dzisiaj kwiaty, pnącza czy mech na ścianie. Niewielkie panele czy maty, a nawet całe połacie roślinne - zielona ściana to nietuzinkowy element wystroju domu. Sprawdzi się wszędzie - zdobiąc pokój z niedostateczną ekspozycją na światło słoneczne czy niewielką łazienkę, w której brak miejsca na okazałe donice. Może stać się tłem dla telewizora czy specjalnie przygotowanej ozdoby lub napisu. Ściany z roślin można dowolnie dopasować do swoich potrzeb i preferencji.

Ściana z mchu - minimalistyczny dodatek do wystroju biura

Zieleń uspokaja, poprawia nastrój, sprzyja skupieniu. Okaże się zatem nieodzownym elementem wystroju biura. Minimalistyczny charakter zielonych ścian doskonale komponuje się z nowoczesnym klimatem biurowca. Rośliny na ścianie to również oszczędność miejsca, które można wykorzystać bardziej optymalnie. Ciekawym pomysłem zamiast sztucznych drzewek może okazać się ściana zieleni przetykana korzeniami. Taka ozdoba tworzy z miejsca pracy niezwykle naturalne, przyjemne miejsce. Ogród na ścianie powstały z mchu, bluszczy czy kwiatów tworzy doskonałe tło pod logo firmy, a dobrze dobrana kolorystyka wzmacnia siłę marki.

Zielone ściany we wnętrzach komercyjnych

Wygląd lokali usługowych to pierwsze co widzi potencjalny klient. Należy zatem zadbać o doskonałe pierwsze wrażenie. Mnóstwo zieleni nie tylko koi zmysły, ale również zachęca do powrotu. Ściana mchu, kwiatów czy liści to zatem znakomite uzupełnienie wystroju hotelu, restauracji czy sklepu. Naturalny wygląd roślin okaże się pięknym tłem recepcji, ciekawym dodatkiem do pokoi hotelowych czy sposobem na wyeksponowanie produktów. Zielone ściany w formie konstrukcji stałej można wykorzystać jako tło dla logo na wydarzeniach czy targach. W restauracji przyjemnym pomysłem okaże się stworzenie odgrodzonych roślinnymi ścianami lóż, w których klienci będą mogli prawdziwie się zrelaksować.

Ściana roślin to nowoczesny i estetyczny sposób na całkowitą metamorfozę wnętrza. Wygodne w użytkowaniu, trwałe i autentyczne okazy sztuczne to doskonały zamiennik dla ich żywych odpowiedników. Mech na ścianie jeszcze do niedawna kojarzyłby się z chatką w lesie. Dziś przenosimy ten naturalistyczny klimat pod dachy naszych domów, miejsc pracy czy sklepów. Zielona ściana w mieszkaniu czy restauracji całkowicie odmienia atmosferę miejsca, jednocześnie nie zmniejszając jego powierzchni użytkowej. Zielone ściany z bluszczu, kwiatów, liści czy korzeni - szeroki wybór nowoczesnych okazów sprawia, że każdy dobierze coś wyjątkowego do swojego wnętrza.

Szeroki wybór sztucznych zielonych ścian oferowanych przez Bomm znajdziecie Państwo pod adresem: tutaj.