10 trendów dekoracyjnych na Wielkanoc 2021

10 trendów dekoracyjnych na Wielkanoc 2021

26 stycznia 2021

Wielkanoc to czas, w którym zasiadamy do rodzinnego stołu by wspólnie przeżywać jedno z najważniejszych świąt w roku. Czym byłyby jednak święta bez odpowiednich dekoracji? Poniżej podpowiadamy, jak dekorować wnętrza w sezonie wielkanocnym. Jakie będą najmodniejsze dekoracje na Wielkanoc 2021?

Radośnie żółte dekoracje wielkanocne

Jakie będą kolory Wielkanocy 2021? To pytanie zadaje sobie chyba każdy, kto marzy o pięknym i modnym wystroju wnętrz. Śpieszymy donieść, że jedną z najważniejszych barw sezonu świątecznego będzie radosna żółć. Klasyczne kurczaczki, żółte żonkile i tulipany zasilą dekoracje wykonane z żółtej włóczki, pomysłowe bukiety z uschniętych kwiatów czy żółte kompozycje DIY. Trend wpisuje się w tworzenie wesołej i optymistycznej przestrzeni, jaka króluje we wnętrzach, w których obecnie spędzamy tak dużo czasu.

sztuczny rumianeksztuczna magnolia sztuczny słonecznik

Ozdoby wielkanocne w kolorze natury

Tej wiosny zaprosimy pod dach naturę. Zieleń w każdej postaci będzie modnym dodatkiem do wystroju wnętrza na Wielkanoc. Klasyczne bukszpany, przepiękne girlandy czy sztuczne trawy w donicy sprawią, że wnętrze będzie zachwycać naturalną atmosferą, w której chce się być.

Bluszcz pothosBorówka - gałązka Sztuczny bukszpan - pik

Zielone girlandy, wieńce czy pnącza pięknie zdobią kominek czy kolumnę, a także schody. Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć kompozycji z zielonych gałązek borówki, która nada ton całej aranżacji.

Dekoracje w kolorze różu w połączeniu z bielą

Dekoracje wielkanocne na sztucznej trawie

Ostatni z trzech kolorów tegorocznej Wielkanocy to róż. Kwiaty, girlandy, kompozycje - róż łączmy z czystą bielą i naturalną zielenią. Do bukietu wybierzmy przejrzysty szklany wazon. Naturalnie zielona pnącza z różowymi i białymi kwiatami to piękna ozdoba wielkanocna do salonu czy jadalni.

pnącze róż Sztuczny różowy zajączeksztuczna wisteria

Klasyczne dekoracje wielkanocne

W zestawieniu modnych dekoracji na Wielkanoc 2021 nie może zabraknąć wielkanocnej klasyki. Kurczaczki, baranki, jajka czy zające to te dekoracje, bez których nie możemy wyobrazić sobie świąt Wielkiej Nocy. Wykorzystajmy nasze zapasy z poprzednich sezonów, a jeśli ich nie mamy hurtownia Bomm oferuje szeroki asortyment przepięknych ozdób wielkanocnych - zapraszamy do zapoznania się z kategorią “Dekoracje wielkanocne”.

flokowane jajo Sztuczne zajączki Bukszpan - drzewko

Kolorowe bukiety / Happy Home

Wszyscy eksperci zgadzają się co do jednego. Jako że Wielkanoc 2021 to kolejna, którą spędzamy zamknięci w domach, naszym zadaniem jest sprawić, by wnętrza tchnęły wesołością i kolorem. W zgodzie z trendem Happy Home zaprośmy do naszych wnętrz bukiety łączące każdy kolor tęczy i nie tylko. Klasycznie wielkanocne tulipany, przepiękne hortensje czy bukiety wielokwiatowe będą królować we wnętrzach, dodając im radosnego klimatu, którego tak dzisiaj potrzebujemy. Obok tradycyjnych bukietów kwiatowych, postawmy na typowo wiosenne kompozycje przywodzące na myśl łąkę, naturę i radość odradzającej się przyrody.

sztuczny eukaliptus Sztuczne tulipany Sztuczne tulipany

Bukszpan

Bukszpan to już klasyczna wielkanocna roślina, która sprawdzi się w każdej postaci. Bukszpanowe gałązki, maty czy kule odmienią wielkanocne wnętrza łącząc w sobie zarówno modną zieleń, jak i klasyczny urok rośliny. Z bukszpanowych gałązek powstaną przepiękne wieńce i kompozycje DIY idealne na wielkanocny stół. Z kolei maty i drzewka wpisują się w rosnącą potrzebę funkcjonalnego podziału przestrzeni. Wnętrza, w których obecnie zarówno pracujemy, uczymy dzieci, jak i sięgamy po rozrywkę możemy w naturalny sposób kategoryzować zależnie od naszych potrzeb. Sztuczny bukszpan idealnie nadaje się do tej roli, a dzięki swojej trwałości sprawdzi się nie tylko w sezonie wielkanocnym, ale aż do upragnionego zakończenia pandemii.

Kula z bukszpanu mata bukszpanu Bukszpan - pik

Wielkanocna strefa relaksu

dekoracje wielkanocne z kwiatówpisanka z kwiatów

Dla wielu z nas czas świąt to jedyny moment w ciągu roku, kiedy możemy wyłączyć telefon, listę zadań schować do szuflady i choć na chwilę odpocząć od pędu życia. Słowem: odpocząć. Eksperci zachęcają by przy okazji świąt Wielkiej Nocy sięgnąć po roślinne akcenty, które tworzą tzw. strefę relaksu w każdym domu. Sztuczne drzewka, zielone maty na ścianach czy roślinne dekoracje DIY to tylko niektóre z nich. To kolejny trend, o którym będzie głośno nie tylko w czasie Wielkanocy, ale także długo po jej zakończeniu.

Sztuczne drzewko sztuczna mata Bluszcz pothos

Sztuczne i suszone trawy

Wielkanocne bukiety poprzetykajmy modnymi, suszonymi kwiatami i trawami. Do wielkanocnego wystroju dodajmy przepiękne sztuczne trawy w donicy, które sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Trawa w doniczce Trawa w doniczceSztuczna trawa w doniczce

Modne wieńce

W wielkanocnym wystroju domu nie może zabraknąć kilku klasycznych elementów, a jednym z najważniejszych jest wielkanocny wieniec. W tym roku postawmy na modną zieleń w naturalnym, wiosennym wydaniu. Wieńce liściaste powstałe z gałązek lawendy czy eukaliptusa będą się pięknie prezentować na drzwiach, na ścianie nad kominkiem czy na komodzie.

wianek z lawendą Sztuczny wianek lawendowySztuczny wianek liściasty

Wielkanocny wystrój (nie tylko) domu

Rok 2021 to już kolejny, w którym Wielkanoc spędzamy w domach. Dlatego tak ważne jest by wnętrza oddawały nie tylko klimat świąt, ale także wyrażały nas. Do wielkanocnego wystroju wnętrz 2021 dodajmy zatem akcent, który sprawi, że tegoroczne święta będą dla nas naprawdę wyjątkowe. A jeśli to już drugie święta spędzane z dala od rodziny, warto pomyśleć o wysłaniu im świątecznej kartki wraz z drobną, wielkanocną dekoracją.

Dekoracje wielkanocne