BOMM - HURTOWNIA SZTUCZNYCH KWIATÓW. OD 1990 ROKU JEST IMPORTEREM I DYSTRYBUTOREM NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DEKORACJI I ROŚLIN SZTUCZNYCH. SZTUCZNE KWIATY WARSZAWA - ZAPRASZAMY

Menu
Promocyjne Ceny Kategorie Sezony Nowości Wyprzedaże Produkty premium Katalog online O firmie Kontakt

Lawendowe dodatki do mieszkania

Lawendowe dodatki do mieszkania

7 lipca 2022

Lawendowe dodatki do mieszkania

Kolor lawendowy to jeden z piękniejszych, jakimi obdarowała nas natura. Należy do rodziny koloru fioletowego i stanowi jego jaśniejszy odcień. Powstaje z połączenia koloru niebieskiego oraz czerwonego i występuje w wersji ciepłej oraz zimnej. Kojarzony jest z rośliną wąskolistną o tej samej nazwie - lawendą. Dodatki do domu, właśnie w tym stylu, od długiego czasu wiodą prym na rynku i często po nie sięgamy. Dlaczego lawenda potrafi zaczarować, bez względu na cenę?

Stylowa lawenda

Wszystko, co kojarzy się z lawendą mocno wpisuje się w styl prowansalski. To właśnie tam króluje ona na ogromnych polach uprawnych. Często stylistyka ta wykorzystywana jest w domowych wnętrzach, ponieważ przywodzi na myśl dobre wspomnienia. Wakacje, ciepłe słońce, delikatny wietrzyk i… zapach lawendy. Ale lawenda, to nie tylko Prowansja - kojarzona jest także z naszym polskim, sielskim stylem. Wiejskie klimaty to również dla wielu przyjemne wspomnienia, które chwytamy w ręce i przenosimy do wnętrz. Lawendowe dekoracje to dla wielu po prostu piękne obrazy z dawnych lat.

Moda na lawendę

Modne dodatki to nie tylko te w odcieniach lawendy, ale i sama lawenda. Pojedyncze gałązki, wsadzone w dekoracyjny słoik lub w stary dzbanek na mleko, po prostu wyglądają uroczo i przepięknie. Niestety nasze regionalne realia nie sprzyjają żywej lawendzie, dlatego bardzo mocno doceniamy dostępne w Polsce ozdobne, fioletowe pola. Jednak dla wszystkich miłośników lawendy w domu, mamy świetne rozwiązanie. Sztuczna lawenda, jak żywa! Oczywiście, że jest to możliwe. Nowoczesne metody produkcji, w połączeniu z najlepszymi materiałami, są w stanie zapewnić produkt, który do złudzenia przypomina swój organiczny odpowiednik. I właśnie taki bukiet z lawendy, czy wianek z lawendą możemy kupić praktycznie w każdej chwili. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, między innymi: stanowi trwałą i piękną ozdobę przez długi czas, nie ma intensywnego zapachu żywej rośliny, który dla wielu osób jest drażniący, ma intensywny i piękny kolor, dokładnie tak jak prawdziwa lawenda, a na dodatek jest całkowicie bezproblemowym w pielęgnacji elementem wystroju.

Lawenda w różnej postaci

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych rozwiązań, np. lawendowe, okazałe bukiety, pojedyncze fioletowe gałązki, gotowe ozdobne flowerboxy, czy same główki kwiatowe. Sztuczne rośliny dają mnóstwo możliwości i sprawiają, że wnętrze zyskuje przepiękną i wyjątkową dekorację na bardzo długi czas. Inną, równie piękną i atrakcyjną, dekoracją będzie sztuczne lawenda w doniczce, która jest już gotową dekoracją. Sztuczne kwiatowe gałązki można wyginać w dowolny sposób, aby nadać im naturalnego kształtu. W razie zabrudzenia wystarczy przetrzeć roślinkę wilgotną szmatką lub umyć ją pod bieżącą wodą.

Lawenda to bez wątpienia jedna z piękniejszych dekoracji do domu, czy przestrzeni komercyjnych. Od lat króluje jako wnętrzarski motyw przewodni. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na żywy okaz, czy sztuczny zamiennik, lawenda daje nam gwarancję wyjątkowego klimatu.